Niewyobrażalna tragedia w Wejherowie (woj. pomorskie). We wtorek w jednym z domów odkryto ciała 31-letniej Julity Cz. i jej maleńkiej córeczki Niny (†3 mies.). Dziecko nie miało żadnych obrażeń. Martwą matkę i córkę znalazł mąż kobiety – Dariusz, który wrócił do domu z pracy. Jak zmarły? Nieoficjalnie poznaliśmy wyniki sekcji zwłok.

Rodzinę Cz. w Wejherowie znali niemal wszyscy. To lekarze z pokolenia na pokolenie. Byli młodym małżeństwem. Julita była dermatologiem, a jej mąż Dariusz jest chirurgiem. Niedawno spełniło się ich największe marzenie. Zostali rodzicami. Bardzo się do tego przygotowywali, przed porodem udało im się skończyć remont domu. Mieszkali w spokojnej, willowej dzielnicy przy ul. Derdowskiego. Tuż obok jest przedszkole i kościół. Tu swoje kroki skierowali śledczy.
– Bardzo dobrzy ludzie, straszna tragedia się stała. Mówi się, że kobieta wieszała bieliznę, a jej córeczka na chwilę została sama i się zakrztusiła, widok martwej córeczki ją zszokował i mogła dostać zawału serca – mówi nam ks. prałat Daniel Nowak (65 l.), proboszcz parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej. – Byli u nas policjanci, by zabezpieczyć zapis z kamer monitoringu kościoła.

Sąsiedzi małżeństwa są w szoku. – Tyle tragedii już w tej rodzinie było, bardzo wcześnie zmarł ojciec Dariusza, a potem jego mama walczyła z rakiem, a teraz to… Tak bardzo cieszyli się z narodzin dziecka, widziałem, jak sąsiadka się nim opiekuje, chodzi z wózkiem – mówi pan Marian.

Dramat miał się rozegrać we wtorek 17 kwietnia między godziną 12 a 15. Wtedy Julita została sama z córeczką. Znajomi rodziny nie wierzą, by to, kobieta zabiła maleńką Ninę, a potem odebrała sobie życie.

– Co było przyczyną śmierci dziecka, to dopiero wykaże toczące się postępowanie – mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Na czwartek została zaplanowana sekcja zwłok dziewczynki.

Aktualizacja:

Poznaliśmy nieoficjalne wyniki sekcji zwłok córeczki i jej mamy. Dziecko zmarło w wyniku ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej, ale co było jej przyczyną, tego sekcja nie wykazała. Będzie to ustalane w dalszym toku badań. Nie wiadomo też, kto pierwszy umarł – czy matka, czy dziecko. Wykluczono jednak, że zgon dziecka nastąpił w wyniku urazu mechanicznego. Nieoficjalnie wiemy, że mama dziecka powiesiła się. Prokuratura nie chce jednak tego potwierdzić.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111(czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj